03 Aralık 2006 tarihli uçuşlarımız

Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv

3 Aralık pazar günü yapılan uçuşlarımızda hava soğuk olmasına rağmen katılım yüksek ve uçuşlarımız güzeldi.
Eğitim modelinin yapımında da çalışan küçük modelcimiz Cantürk uçuşlarımızın gözdesi oldu. Cantürk Hayrettin abimizle eğitim uçuşlarını sürdürüyor. Aferin Cantürk.
Gürkan’ın trainer modelinin motorunda sorun var. Uçamadı. Gülşah trainer modeli ile bu hafta pistbaşında idi. Gerekli ayarlardan sonra test uçuşu için kalkışta teknik sorun nedeniyle zorunlu iniş yaptı. Pervanesi kırılan modelin sorunu tespit edilinceye kadar yerde kalmaya mahkum gibi görünüyor. Serdar eğitim modeli ile uçuşlarına devam etti. Kontrollü kalkışlarını ve kontrollü iniş denemeleri gerçekleştirdi.
Batuhan plandan yaptığı el emeği göz nuru cessna modelini tamamladı ve bu hafta uçağı ile pistbaşında idi. Kadir hocamız cessna modelin test uçuşunu gerçekleştirdi. Gerekli ayarlarını yaptı. Batuhan’a hayırlı olsun.
Giles modelimle stresli uçuşlar yaptım. Stall sürati yüksek ve elevatöre biraz fazla kumanda verdiğimde tip stall olmaya meyilli modelimle motor durması sonucu 1 zorunlu iniş ve toplam 3 sorti uçuş yaptım. Uçak parkımdaki en deli uçak.

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.