18 Mart 2007 tarihli uçuşlarımız

Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv

Radyo Kontrollü Planörler Eskişehir Semalarında

          Hava açık ancak darbeli rüzgar çok şiddetli idi. Motorlu uçuşların yanında bu hafta radyo kontrollü planör uçuşlarının yapılması ile pistbaşına yeni bir renk geldi.

        Planörler için bungee lastiği kurulum çalışmalarında ilginç anlar yaşandı. Havanın aşırı rüzgarlı ve bir o kadar da darbeli olması planör uçuşlarını riske attı. Yapılan test uçuşlarında Kadir abimiz Albatrosunu denedi, Ben (Yavuz Dal ) yaklaşık 6 yıldır istirahatte olan ve yaklaşık 10 yaşında olan 230 cm. kanat açıklığına sahip Groupner DG-300 club model planörüm ile denemeler yaptım. İlk uçuşlarımız iyi giderken, sonunda rüzgarın azizliğine uğradık ve planörlerimiz hasarlandı. Geçmiş olsun diyoruz. Hasarları giderdikten sonra uçuşlara devam edeceğiz.  İsmet abimiz, İsa bey, Teoman bey, Gürkan, Mike bey, Batuhan, Onur (ve ismini yazmayı atladığım diğer tüm dostlarımız) planör uçuşlarında yardımlarını bizlerden esirgemediler. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz.

        Teoman bey bugün Aries modelinin ve üzerinde takılı olan yeni motorunun ilk denemesini yaptı. Ancak test uçuşunda motor problemi nedeniyle yaptığı zorunlu iniş sırasında uçağı hasarlandı. Geçmiş olsun.

      Uçuşlarda çekilen videoları izlemek için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz.

       DG-300 Club Model in Katapult ile kalkışı – 1 

       DG-300 Club Model in Katapult ile kalkışı – 2 

       Teoman beyin Aries modelinin ilk uçuşu 

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.