08 Nisan 2007 tarihli uçuşlar

Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv

8 Nisanda Muttalip mevkiinde  havanın güzel olması ile saat 15:30’a kadar  uçuşlara devam edildi. 10 Motorlu uçak, 4 Planör ile pist başındaydık.

   Hayrettin abimiz Albatros planörü ile sahadaydı bu hafta. Kit olarak aldığı ve 7 günde uçuşa hazırladığı modeli ile bol bol uçuşlar yaptı. Hayırlı olsun. İyi uçuşlar.

      Kadir hoca, bu hafta Starlight planörünü bizlere tanıttı. Çok şık bir model. Hocam hayırlı olsun, iyi uçuşlar, Yine Kadir abimiz albatros modeli ile bizlere bir uçuş ziyafeti yaşattı. Teşekkürler.

        Radyo girişimi ile Teoman beyin Aries Modeli hasarlı bir iniş yaptı. Kadir abinin Albatrosunun wing joineri kırıldı,  Hayrettin abimiz yaklaşık 5 çıkıştan sonra kuyruk yatay stabilize ile dikey stabilizenin tam yapışmadığını fark ederek uçuşlarını tamamladı. Ben de albatrosum ile uçuşlarımı yaptım. son inişimde bir köstebeğin yaptığı kum birikintisine kuyruk çarpınca kuyruk bölümü yine kırıldı. aynı yerden tamir görecek.

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.