26 AĞUSTOS 2007 – 2M PLANÖR YARIŞMASI 4.AYAK İZMİT BEKİRPAŞA

ESHAVK Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv Yarışmalar

PEMUK LİGİ  2 METRE PLANÖR YARIŞMASI (4.AYAK) – İZMİT, BEKİRPAŞA

Merhaba Arkadaşlar,
      Adeta “Yarışma Değil, Senlik” dercesine son derece keyifli ve samimi bir 2m. Planör yarışmasını daha İzmit Bekirpaşa Belediyesi ve Pemuk önderliğinde geride bıraktık. Öncelikle Pemuk ve 2m. planör grubuna, ev sahipliği için Bekirpaşa Belediye Başkanımıza ESHAVK-ESKISEHIR Takimi adına teşekkür ederim.

    Yarışma aralarında gerek Yavuz gerekse İzmit’li patlar motor ve elektrikli modellerle yapılan gösteriler hem ilgi uyandırdı hem ayrı bir renk oldu. Hele yarışma sonunda Yavuz un 2m. planörü ile loop yarışmasında ardı ardına attığı 25 loop büyük alkış oldu, inanması zor ama ardı ardına attığı 25 loop da elde ettiği uçuş suresi yarışmadaki termal suresinden daha fazlaydı.  Hayrettin’ in bu yarışma da basına gelenler hani deyim yerindeyse pismiş tavuğun basına gelmedi, radyo arızası ile başlayan ve katılımcı sayısından kaynaklanan slottaki ya benle ya da Arda ile ayni anda çıkış yapıyor olması nedeniyle ne yazık ki çok fazla yardımcı olamamam nedeniyle yine de iyi bir yarışma çıkardı. 

       Yarışmanın ilk roundu rüzgarsız sakin bir havada geçildi saha üstünde güzel termaller vardı, 2. ve 3. roundlarda gittikçe şiddetini artıran rüzgarda yelken yaparak derece çıkarmaya çalıştık bu roundlarda da basarili sureler cıktı. Yalnız bu esnada sahada kurulu büyük semsiye rüzgar nedeniyle devrildi. Bu esnada sahanın en çalışkanlarından Sarp Kalay ufak bir kaza geçirdi, kardeşime buradan çok geçmiş olsun diyorum. Rüzgarın azizliği nedeniyle yarışma sahasının gerisinde kalan kavaklık bölgede Pemuk 2m. Planör Grubundan Firuze Kardeşimin planörünün ağaçta kalması ve sonraki slotlarda çıkış yapamaması benim için üzücü diğer bir olaydı. Buna karşılık benim için sevindirici ve en önemli gelişme oğlum Arda’nın da bizimle yarışması oldu.

        Arda henüz sekiz yasini bitirdi ve 3 roundun 2 roundunda iniş puanı almayı basardı ve planörü yarışma sonunda hala tek parçaydı. Benim için diğer güzel bir olayda A Kategoride 1. olmam oldu. Bu vesileyle üzerimde emeği gecen bize bu isi sevdiren tüm hocalarıma ve takim arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

        Bir diğer güzel olay Modelci Net Forumda Dördüz Albatroslar olarak ünlenen ve hep beraber başlayıp tamamladığımız, imalatını yayınladığımız Albatrosların tümü bu yarışmada gerek A Kategori gerekse B Kategoride derece yaptılar bu vesile ile Ateş, Oykun ve Yavuz ve kendimi tebrik ediyorum.

        Ayrıca A kategori de ve B kategoride 3 olan Ümit Yıldız ve Gökay Pirlepeli dostlarımızda kutluyorum.

Yazı: Kadir İstifçi, Haber Düzenleme: Yavuz D.

Yarışma Sonuçları ;

A KATEGORİSİ SONUÇLARI:
1.Kadir İstifçi
2.I.Yavuz Dal
3.Ümit Yıldız

B KATEGORİSİ SONUÇLARI:
1.Oykun İlgün
2.Gökay pirleşeli
3.Ateş Bilgin
 
       Vakit buldukça gün içinde yarışma ve aklıma gelen diğer detayları da sizinle paylaşacağım. Tekrar teşekkürler PEMUK…. Kadir İstifçi

4 . Yarışma sonunda genel klasman
Yarışmacı Puan Durumu
1 Eser KİSMİR 26
2 Philip KOLB 17
3 Kadir ISTIFCI 13
4 R. Birol Öner 12
5 Ahmet FETİN 10
6 Bulent ERDEMIR 10
7 İbrahim Yavuz DAL 10
8 Serkan GURSUN 9
9 Ozer KISMIR 8
10 Umit YILDIZ 8
11 Cemal DİREKCİ 7
12 Aykut SUAVİ 5
13 Hayrettin TOPEL 4
14 V. Firuze ERBİR 4
15 Salih EMİN 3

VİDEOLAR

Arda İstifçi’nin Uçuş Videosu

Yavuz’un ilk raund uçuş videosu

BASINDA YARIŞMA HABERLERİ

Midas Gazetesi 06/09/2007
Midas Gazetesi 06/09/2007

Yarışma günü çekilen fotoğraflar aşağıdadır.

(Fotoğraflar; Arslan Özyürek,Birol Öner,Gültekin KALAY,Kadir İstifçi)

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.