13 Ocak 2008 Tarihli Uçuşlarımız

Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv

Yaklaşık -8 derece ve rüzgarlı olan havada ESHAVK ekibi olarak uçuşlarımızı yaptık. Üşüdük, neredeyse donmak üzere iken uçuşlarımızı bitirdik ve salimen evlerimizin yolunu tutabildik. İsa bey 3DPMini,  Mike abi Exceleron uçağı ile uçuşlarını gerçekleştirdi. Ben de  Acro 50 modelimi uçurdum.

Mike abinin Uçağı karda hızlanamayınca imdada İsa abi yetişti ve arabası ile bir pist hazırladı.

Geçen yıl bir trainer üzerinde iken düşen ASP 46 lık motoru da test standında deneme şansımız oldu. Motoru toplamıştım. Çalıştırma denememiz de başarılı oldu.

Edge 540 ın Super Tiger 2300 motorunu Perry (No pump) Karbüratör takarak test standında denemeler yaptık. Sorunları neredeyse bitti. Hava şartlarından dolayı tam ayar tutturamadık. O kadar k karbüratörün üzerinde yakıtın içindeki yağın donmuş halde olduğunu gördük zaman zaman.

Motor ayarlarında yardımlarını esirgemeyen İsa abi, Hayrettin abi ve Şeref abiye, Motorun adam edilmesinde teknik desteğinden dolayı Mike abimize çok teşekkür etmek istiyorum. Havalar biraz düzeldiğinde bir ayar daha yaparsak uçacak bu motor sanırım.

Sözü çok uzattık. Birkaç tane fotoğrafımız var bu hafta. Fotoğraflar

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.