27 Ocak 2008 tarihli Uçuşlarımız

Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv

27 Ocak pazar günü 6 uçak, 2 helikopter ve 1 offroad araba ile Muttalip çayırında modelcilik faaliyetlerimizi gerçekleştirdik. Hava sıcaklığı 0 C derece olduğundan, yani geçen haftalara göre hava oldukça sıcak olunca daha az üşüyerek uçuşlarımızı yaptık.

Yavuz Acro, Kadir abi EP Yak 54, Mike abi Enforcer (Delta) ve Hayrettin abi Trainer Batuhan Trex 450 modeli ile helikopter ile uçuşlarını gerçekleştirdi.

İsa abimiz 3DP mini uçağına taktığı yeni 30 luk 4 zamanlı motorun rodajını yaptı. Serdar yeni Trex helikopterini pistbaşına getirdi. Serdar uçuş için Spirit3D modelini hazırlamıştı ki Anadolu Havaalanındaki faaliyetler nedeniyle uçamadı.

Pistbaşına bugün model arabasıyla gelen genç modelci arkadaşımıza da yeni arabasını güzel günlerde kullanmasını diliyoruz. İlk denemesinde tam gazda giderken pilin yerinden çıkması ile kontrol dışı kalan 4×4 araba pistte metrelerce başıboş gittikten sonra ters dönerek durabildi.

Fotoğraflar

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.