20 Nisan 2008-Pemuk 2 Metre Planör Yarışması Orhanlı

ESHAVK Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv Yarışmalar

Değerli Modelci Dostlarımız,

ESHAVK ekibi olarak hafta sonu İstanbul’da Pemuk 2 Metre Planör Yarışmasına katıldık. Yarışmaya Hayrettin Topel, Kadir İstifçi ve Yavuz Dal yarışmacı olarak, Tolga Kurtuluş, Batuhan Çelik ve Murat Yağan yer ekibi olarak katıldılar.

Yarışmalar sonunda B grubunda Hayrettin Topel 3 round sonunda 1.inci olarak B grubu flyoff, Yavuz Dal A Grubunda 4.üncü olarak  A grubu flyoff uçuşlarına katılma hakkı kazandı. Flyoff uçuşlarında Yavuz Dal A grubunda 5.inci, Hayrettin abi B grubunda 6.ıncılık elde ederken,  Kadir abi A grubunda 9.uncu oldu.

Tam bir ekip çalışması gösteren ESHAVK takımı yarışma organizasyonundan ve diğer ekiplerden takdir topladı. Yer ekibi olarak gayret ve yardımlarından dolayı özellikle Murat, Batuhan ve Tolga’ya teşekkür ederiz.

A GRUBU 3 ROUND SONUNDA SIRALAMA

B GRUBU 3 ROUND SONUNDA SIRALAMA

20 Nisanda Orhanlı’da yapılan yarışmalarda en önemli unsur ekip çalışmasıydı. Bu ekip çalışmalarından bir tanesinde çekilen fotoğraflar aşağıdadır.

  • 100 puanlık iniş

  • Hem de 100 puanlık bandın çivisine…

Kadir abiye yarışmanın başından sonuna yaptığı callerlık için teşekkürler. Resmen kendisi uçmadı bizleri uçurdu.

PowerPodlu Albatros ile Uçuş Videosu

Philip Kolb’un bir uçuş videosu

Albatros uçuş videosu

Albatros uçuş videosu-2

  • EP Uçağın Kurdele çektiği uçuş videosu

Gentle Lady Uçuş videosu

Yarışma Forum Sayfası

*Foto:Murat Y., Haber:Yavuz D

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.