01 Haziran 2008 2m Planör Yarışması Riva İstanbul

ESHAVK Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv Yarışmalar

F3J Türkiye Şampiyonası

          31 Mayıs 2008 Cumartesi günü İstanbul Riva’da F3J Türkiye Şampiyonası yapıldı. Yarışmaya ESHAVK’tan Kadir İstifçi katıldı. Kadir abi planöründe çıkan bir arıza nedeniyle yarışmayı 1’inci roundta terk etmek zorunda kaldı. Kadir abiye geçmiş olsun diyoruz.

Türkiye 2 Metre Planör Şampiyonası

          1 Haziran pazar günü İstanbul Riva’da ilk defa Türkiye 2 Metre Planör Şampiyonası düzenlendi. Yarışmaya ilimizden “ESHAVK takımı” da katıldı. Takımda Hayrettin Topel, Kadir İstifçi ve Yavuz Dal yer aldılar. Yarışma günü takımda yer ekibi olarak Gürkan Çolak, Onur Arı, Murat Yagan ve Tolga Kurtuluş da yer aldılar.

          Yarışmada takımımız çok güzel uçuşlar gerçekleştirdi. Kadir abinin tasarımı olan Romeo 2 metre planör Kadir abi ve Yavuz Dal’ın kumandasında mücadele verdi. Hayrettin abi 1. roundtan sonra albatros planörü iyi performans göstermeyince yerine Yavuz’un Gentle Lady planörü ile mücadeleye devam etti.

          Türkiye şampiyonasında A ve B kategorisinde pilotlar mücadele ettiler. Genel klasman sonuçlarına göre Kadir abi 5’inci, Yavuz 6’ıncı ve Hayrettin abi 12’inci oldular. 24 sporcunun katıldığı yarışlarda elde edilen bu güzel sonuçların üstüne bir güzel sonuç ta B kategorisinde Hayrettin abinin elde ettiği üstün uçuş dereceleri ile aldığı 1’incilik oldu.

          Daha bitmedi!  6’şar roundluk uçuşlar sonunda A kategorisinden ilk 4 B kategorisinden ilk 4 pilotun katıldığı A.S.C Cup yarışı yapıldı. B kategorisinde 1. olan Hayrettin abi ASC Cupta muhteşem 2 roundluk (9 dakikalık termal uçuşlarında 8.32 ve 95 iniş puanı –  8,52 ve 95 iniş puanı) uçuşu ile 2’ciliği elde etti.

          Yarışmada bizleri yalnız bırakmayan Yavuz’un eşine, yer ekibimizin üstün yardımlarına teşekkür ederiz.

Basında ESHAVK Haberleri

Sakarya Gazetesi

İstikbal Gazetesi

Yarışmadan Fotoğraflar AŞAĞIDADIR.

Videolar

Albatros Uçuş videosu

Albatros Uçuş videosu

Towplane ile planör çekişi

Gentle Lady Planörün Videosu 1

Gentle Lady Planörün Videosu 2

Gentle Lady Planörün Videosu 3

Gentle Lady Planörün Videosu 4

Romeo 2 Metre Planör Uçuş Videosu 1

Romeo 2 Metre Planör Uçuş Videosu 2

Oykunun Albatrosu ile uçuş videosu

Kupa Töreni

2 Metre Planör Grubu Internet Sitesi

www.2mplnr.org

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.