24 Ağustos 2008 Pemuk 2M Planör Yarışması Orhanlı

ESHAVK Fotoğraf/Video Haberler/Arşiv Yarışmalar

24 Ağustos 2008 tarihinde İstanbul-Orhanlı’da yapılan Pemuk Ligi 2 Metre Planör 5.ayak yarışlarına katıldım. Yarışma sonunda zorlu rakiplerin ardından 7’inci olabildim. Yarışma zorlu geçti, çünkü herkes 2’şer 3’er kez 1000 puanlık uçuşlar yaptı. Benim de 3 roundta güzel uçuşlar yaparak 1000 tam puan almam, hele 5’inci roundta 6.00 dakika tam uçuş süresi ve 100 tam puan iniş derecesi ile aldığım puan çok heyecan vericiydi. Yarışmada yardımlarını esirgemeyen Miles uçuş ayarlarını yapan Philip ve Murat’a, Helper ve caller olarak beni yalnız bırakmayan Birol abi, Oykun ve Gökhan’a sonsuz teşekkürler.

      Pemuk 2008 Sezonu B grubunda sevindirici haber: ESHAVK takımımızdan Hayrettin Topel B grubunda sezonu 2’nci tamamladı. Ödül töreninde Hayrettin abinin kupasını ESHAVK ve Hayrettin abiyi temsilen ben aldım. Tebrikler Hayrettin abi.

Fotoğraflar ve anlatımlardan da anlaşılacağı gibi günün unutulmaz görsel ziyafeti 2’nci roundda meydan üzerinden geçiş yapan binlerce leylek oldu. Benim de planör uçurma şansı bulduğum leylek sürüleri ile aynı termiği dönmek, onlarla birlikte sürüye karışıp modeli gözden 2 defa kaybetmem ve saniyelerce planörü bulamamam çok heyecanlı bir anı oldu. Aynı termikte 4 planör birbirini göremeden leyleklerin arasında döndük durduk. İzleyenler için de çok güzel bir görsel şölendi.

Yarışma Forum sayfası

Yarışma Sonuçları (Uçuş süresi+İniş Puanları dahil) – .xls format

ÖDÜL TÖRENİ

YavuzD

1990 yılından bugüne hava sporları ile uğraşıyor, model uçak ve yamaç paraşüt pilotu, akademisyen, üniversitesinde çalışma grubu ile İHA tasarımları, imalat ve pilotajını yapmaktadır.